Teknoloji

Playstation Cephesinden Değişimi Taşı: Bulut Oyun Pazarına Agresif Hareketler Geliyor

Microsoft’un Boosteroid ile yaptığı anlaşmanın ardından PlayStation’ı elinde tutan Sony’den agresif hamleler gelecek. Jim Ryan net konuşmasa da önümüzdeki aylar hareketli görünüyor. Detaylar burada.

İstikbal bulutta mı?

Bulut oyunculuğu son zamanlarda çok fazla önem kazandı. PlayStation Now, Xbox Cloud Gaming ve GeForce NOW kesinlikle çığır açmış olsa da, GeForce NOW en başarılısı olmanın gururunu yaşıyordu. Boosteroidlerin satın alınması işleri oldukça kızıştırdı.

Microsoft davası hâlâ soruşturma altında.

Microsoft, Activision Blizzard satın alımının sonuçlarıyla uğraşmaya devam ederken, PlayStation cephesinden gelen bu agresif atılımlar bir hamlenin habercisi olabilir. Yaklaşık on yıllık tecrübesiyle pazarı yakından tanıyan Sony, aslında bulut oyun sektörüne Pazartesi günü başlamadı.

Jim Ryan çok net konuşmadı.

Jim Ryan “Maalesef bugün bu planların ayrıntılarını açıklamanın günü değil.” Sözleriyle konuşmasını uzatmasa da önümüzdeki aylarda bir açılış yapacaklarını belirtti. “Ancak, önümüzdeki aylarda bulut oyun pazarına girişimizi oldukça agresif bir şekilde hızlandıracağız.” Sözleri bize hareket olacağını hissettirdi.

Bosteroid saldırıyı tetiklemiş olabilir.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft, bulut oyunculuğu konusunda pahalı çalışmaları olan Boosteroid ile anlaşma imzaladı. Piyasa ne kadar Nvidia’nın kurduğu üstünlükle hareket etse de bu durum PlayStation’ın kararını etkilemiş olabilir.

haber-feke.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu