Haber

Ötüken Futbol Kulübü Kayseri’de Kuruldu

Kayseri’de yeni bir futbol takımı kuruldu. Bu sezon 2. Amatör Grupta mücadele edecek kulübe Ötüken Futbol Kulübü adı verildi.

Kayseri’de amatör spora yeni bir heyecan getirmek için yola çıktıklarını belirten Ötüken FK Başkan Yardımcısı Haşim Sorgun, hedeflerinin altyapıya önem vererek yetiştirdikleri oyuncuları Türk futboluna kazandırmak olduğunu söyledi. 2023-2024 sezonunda 2. Amatör Grup fikstürüne katılacak olan Ötüken Futbol Kulübü, alt yaş gruplarında da mücadele edecek. Kulüp başkanlığını Özkan Kütük’ün yaptığı Ötüken Futbol Kulübü’nün yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Haşim Sorgun (Başkan Yardımcısı), Ali Doğan (Üye), Baykal Altay (Üye), Davet Ercömert (Üye) ve Ömer Sorgun (Üye) .

Yeni kulüple ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Haşim Sorgun, “Yeni kurduğumuz grubumuzun birinci önceliği gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Türk sporuyla tanıştırmaktır. Alt yaş kategorilerinde liglere katılacağız ve Tamamen gençlerden oluşan bir takım olacağız. Amatör camianın kanayan yarası olan kaleci akademisini de uzun süre grupla birlikte geliştireceğiz.” “İleride sporla ilgilenen genç kardeşlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve futbolun olumlu yönlerini onlara aktarmak için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Yeni kulübümüz, Kayseri amatör futbol camiasına hayırlı uğurlu olsun. “dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu