Haber

Meteoroloji’den 13 il için sarı ve turuncu kodlar

Ülke genelinin yağışlı geçeceği varsayılıyor. yağış; Marmara Denizi’nin güneybatı kesimlerinde, İç Ege’nin yüksek kesimlerinde, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde, İç Anadolu’da, Karadeniz’in iç kesimlerinde, Doğu Anadolu’da ağırlıklı olarak sulu kar ve kar şeklinde olması bekleniyor. ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi. Kıyı Ege, Antalya’nın doğusu Manisa, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde sağanak ve sağanak yağış, Bilecik, Kayseri, Sivas, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Hakkari ve Bitlis’te kuvvetli ve şiddetli ortamlar. Zeminin yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

yağış; Kıyı Ege, Antalya’nın doğusu, Manisa, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevresinde şiddetli yağmur ve sağanaklar, Bilecik, Kayseri, Sivas, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Hakkari ve Bitlis çevresinde kuvvetli ve yer yer şiddetli. kar şeklinde olması bekleniyor, olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden, rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. olası olumsuzluklar

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikeli: İddia edilen meteorolojik olay olağandışı olmasa da, meteorolojik düzenlemelerden etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU KOD NEDİR?

Hava tehlikelidir: tahmin edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmez. Hasar ve kayıplar mümkündür. Çok dikkatli olunmalı, güncel meteorolojik şartlar ve iddialar takip edilmelidir. (HABER MERKEZİ)

habersapanca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu