Yaşam

Konya Büyükşehir Belediyesi Hz. Mevlana Üzerine İki Yarışma Düzenleniyor

KONYA BÜYÜKŞEHİR HZ. MEVLANA BAHİS İLE İKİ YARIŞ DÜZENLİYOR

 

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hazreti Mevlana’nın 750. Yıldönümü ve 2023 Mevlana Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlendi. Ortaokul ve liseler arasında “Mevlana Üzerine Tiyatro Oyunu Yazma” yarışması ve “Gençlerimizden Hazreti” yarışması. “Pîr’e Mektup” yarışması düzenleniyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana’nın 750. Yıldönümü ve 2023 Mevlana Yılı Etkinlikleri kapsamında iki farklı ödüllü yarışma düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hazreti Mevlana’nın Konya’nın sahip olduğu derin medeniyetin büyük bir değeri olduğunu, bu değerin korunması ve her yaştan insana tanıtılması için önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Hazreti Mevlana’ya Kavuşumun 750. Yıldönümü ve 2023 Mevlana Yılı münasebetiyle ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli kültürel etkinlikler düzenlediklerini belirten Önder Altay, “Etkinlikler kapsamında ödüllü ‘ Hz. “Gençliğimizden Hz. ‘Pîr’e Mektup (Mevlana)’ yarışması düzenliyoruz.” başlığıyla kent genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Mevlana Üzerine Tiyatro Oyunu Yazma” yarışması düzenlendi. Yarışmalara tüm Mevlana dostlarının ve öğrencilerinin katılmasını diliyorum, hepsine başarılar diliyorum” dedi.

“HZ. MEVLANA’DA TİYATRO OYUN YAZMA YARIŞMASI

“Hz. “Mevlana Üzerine Tiyatro Oyunu Yazma” yarışmasının amacı, Mevlana’nın öğretilerini sanatsal bir dille yazıp, adaylar tarafından özgün bir esere dönüştürmek ve bu özel yıla katkıda bulunmaktır. Son başvuru tarihi 29 Aralık olan yarışa ilişkin detaylı bilgiye oyunyazma.konya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

  “GENCLİKLERİMİZDEN. PİR’E MEKTUP (MEVLANA)

Konya genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Gençlerimizden Hz. “Pîr’e Mektup (Mevlana)” yarışmasıyla kültürel mirasımızın en canlı unsurlarından biri olan Hz. Muhammed’i anacağız. Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi genç kuşaklara daha iyi tanıtmak ve onun fikir dünyasını öğrencilere tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışmada öğrencilerin mektuplarını 17 Kasım’a kadar okul müdürlerine ulaştırmaları gerekiyor. tr.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu