Haber

Karamollaoğlu rengini gösterdi: Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olursa yüzde yüz kazanır.

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasıyla gözler 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayına çevrildi. Kamuoyu nezdinde CHP lideri Kemal KılıçdaroğluİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın isimleri gündeme gelirken, 6’lı masanın ortaklarından Saadet Partisi lideri Temal Karamollaoğlu’ndan dikkat çekici bir çıkış geldi.

KILIÇDAROĞLU KARAMOLLAOĞLU’DAN MESAJ

En kısa sürede cumhurbaşkanı adaylarının açıklanacağını söyleyen Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına yeşil ışık yaktı. Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde yüzde 99 oy alacağını söyledi.

“KILIÇDAROĞLU İLE YÜZDE 99 KAZANDI”

Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Binde 1 olasılığını hep bir kenara bırakıyorsunuz, yüzde 99. Altılı tablonun gösterdiği aday kazanıyor. (O isim Kemal Kılıçdaroğlu ise mesela) Tabii önemli olan Kim olursa olsun bu kanaatini pekiştir.Herkes diyor ki, ‘Filan aday olursa evet, diğerlerine göre kazanma şansı daha yüksek olur.’ Kesin olarak böyle bir tarih belirlemedik. muhtemelen 13 şubatta olacak ama bu 13 şubat olmazsa 13 martta olacağı anlamına gelmiyor. O yüzden kimse tereddüt etmesin.

“CHP’NİN POLİTİKALARINDA KILIÇDAROĞLU DEVRİMLERİ”

Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin politikalarında fiilen devrim yaptı. Onu da görelim. Bu yüzden bazı ciddi değişiklikler yaptı. Konuşmalarında değişiklikler oldu. Gelip Kudüs ile ilgili toplantılarımıza katıldı. Erbakan hocamızın anma toplantılarına gelip katıldı. Ve yaptığı konuşmaların tamamı genel olarak hem bizim tabanımızda hem de Türkiye’de makul görüldü. O yüzden bunu bilmek de güzel.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu