Haber

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi; Hiçbir şekilde esareti kabul etmeyen, vatan ve bayrak sevgisini tüm değerlerin üstünde gören Türk Milletinin varlık hikâyesinin ilk adımıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri 104 yıl önce Samsun’da atılırken, Gazi Mustafa Kemal’in bu değerli günü geleceğimizin teminatı olan gençlere armağan etmesi bir başka anlam taşıyor.

Aziz gençlerimizin ve ecdadımızın büyük kahramanlıklar ve fedakarlıklar sonucunda bağımsız hale getirdiği Cumhuriyetimizi her alanda çok daha ileri noktalara taşıyacağınıza canı gönülden inandığımı belirterek; Aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanları ile tüm şehitlerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden gazilerimiz. .

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu