Yaşam

Erkan Petekkaya’dan Twitter açıklaması: Hukuki süreç başlatılacak

DUVAR- Oyuncuların adına açılan sahte Twitter hesabının paylaşımları sosyal medyada gündem oldu. Daha önce oyuncu Selçuk Sistem adıyla açılan hesaptan, “Sanatçılar, aydınlar ve ünlüler! Ülkedeki kötü gidişata ‘dur’ demenin zamanı gelmedi mi? Neden sesinizi çıkarmıyorsunuz? Daha ne gerekiyor? Siz ne yapacaksınız sesinizi çıkarın!Ülke resmen işgal edildi, talan edildi,demokrasi yok edildi.Ben şimdi bu kötü gidişata dur demek için buradayım.

Gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu ise geçersiz hesabı gerçek sanarak şu yanıtı verdi:

“3 yıl önce @tele1comtr’daki yayınımda bana söylediklerini hatırladım. ‘Gezi ile ilgili bir soru sorarsan yayını bırakırım’ demiştin. O gün Gezi’nin yıl dönümüydü. Neyse ki Mehmet Aslantuğ senden daha cesurdu. Sorularıma cevap verdi. Tanık.”

Sosyal medyada tartışma yaratan sahte hesap daha sonra adını Erkan Petekkaya olarak değiştirdi. Petekkaya’nın adını ve fotoğrafını kullanan hesap, oyuncu adına paylaşım yapmaya devam etti.

Olaydan haberdar olan Petekkaya, Twitter hesabı olmadığını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sosyal medyada benim adımla atılmış gibi görünen tweetler bana ait değildir. Herhangi bir twitter hesabım yok. Adıma açılan fake profillere itibar etmeyiniz. Konuyla ilgili yasal süreç başlatılacaktır… Kamuoyunun bilgisine…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu