Teknoloji

Ekşi Sözlük: “Bu Kararda Hiçbir İçerik Haklı Değildir”

BTK’nın aldığı kararla internet erişimi kapatılan Ekşi Kelamlık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Karar İdari İşler Başkanlığı Emniyet İşleri Genel Müdürlüğü’nün yazısı ile alınmış olup herhangi bir içerik bulunmamaktadır. Bu karar için desteklendi”.

Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun (BTK) aldığı kararla Ekşi Kelamlık’a (eksisozluk.com) erişimin engellenmesine karar verildi.

Kullanıcılar siteye erişemezken, BTK’nın sorgulama sayfasında “eksisozluk.com’un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 21/02/2023 tarih ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı kararı ile erişime kapatıldığı” belirtildi.

Son yaptığı açıklamada BTK ile iletişime geçemediğini açıklayan Ekşi Kelamlık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda BTK ile iletişime geçtiğini duyurdu.

Ekşi Sözlük’ten yapılan açıklamada, “Konu ile ilgili BTK ile görüşme sağlayabildik. Alınan karar 5651 sayılı Kanun’un 8/a maddesine göre alınmıştır. İdari İşler Başkanlığı’na bağlı Emniyet İşleri Genel Müdürlüğü ve bu karar için herhangi bir içerik desteklenmemiştir.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu