Haber

Ekrem İmamoğlu’ndan en net adaylık açıklaması: Kılıçdaroğlu tüm CHP’lilerin adayı ama kararı verecek olan 6’lı masa.

Haziran 2023’te yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’ndan kimin aday olacağı tartışmaları sürerken, İsmail Küçükkaya’nın Halk TV ekranlarında yayınlanan ‘Yeni Bir Sabah’ programına konuk olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu… sabah, muhtemelen bugüne kadarki en net adaylıktır. cevabı verdi.

“GÜN SONUNDA KARARI 6’LI MASA VERECEK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimlerde aday olup olmayacağı sorusuna, “CHP’lilerin hepsinin adayı Genel Başkan Kılıçdaroğlu. Ama günün sonunda 6’lı masa çıkıyor” dedi. karar verecek.”

“MİLLETİMİZDEN AYAKLANMADAN SEÇİMİ İLK DÖNEMDE KAZANMALIYIZ”

Ortak aday çıkarmanın da doğru bir fikir olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Milletimizi oyalamadan seçimi birinci turda kazanmalıyız. Hem de açık ara. Cumhurbaşkanımızın olağanüstü bir emeği var. Muazzam bir ikili de var. Başkanımız” Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Çok değerli başkanlar var. Bu ülkede bir demokrasi sürecinin taçlandırılması gerekiyor” dedi.

“BU SAATTEN SONRA GÜÇ SEÇİMİ KAZANAMAZ…”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin dikkat çekici bir değerlendirmede bulunan İmamoğlu, “Bu saatten sonra bu iktidar bu seçimi kazanamaz ama muhalefet kaybeder, biz kaybederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu