Yaşam

Cazın ustaları Lüleburgaz’daydı!

Caz müziğinin usta isimleri “Lüleburcaz Konserleri” kapsamında Lüleburgaz’a geldi. Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde (LYSA) gerçekleştirilen konserde sanatseverler caz ritmiyle unutulmaz bir gece yaşadı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl başlattığı Lüleburcaz Konserlerinin ikincisi dün akşam LYSA’da gerçekleştirildi. LYSA Cahit Irgat Salonu’nda gerçekleştirilen konserde cazın usta isimleri sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri izlemeye gelenler arasında Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli de yer aldı. Büyük ilgi gören konserde piyanoda Evrim Demirel, kontrbasta Kağan Yıldız, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve trombonda Bulut Gülen sahne alırken, değerli müzisyenlerden Berke Özgümüş ve Ece Göksu da yer aldı. Türkiye’de yetişmiş, konuk sanatçı olarak sahne almıştır.

Bilim ve sanat vurgusu!

Konserin sonunda sahne alan Önder Gerenli, unutulmaz gece için sanatçılara teşekkür etti. Şehirlerin bilim ve sanatın ışığında ilerleyerek aydınlık yarınlara ulaşabileceğini vurgulayan Gerenli, “Her şeyin aşkla başladığı ve ilerleyen Lüleburgaz ilimizde bu unutulmaz geceyi bizlere yaşatan sanatçılarımıza ve sanatseverlere çok teşekkür ediyorum. bilim ve sanatın ışığında.”
Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu