Ekonomi

Bakan Soylu, deprem bölgesindeki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Investing.com – Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgelerinde yağma görmediklerini, bu haberlerin kamuoyunun iradesini sarsmaya çalışan bir söylenti olduğunu söyledi. ve raporların %99’unun asılsız olduğunu bildirdi.

Konuşmasında hasar tespitlerini pahalıya da yapan Bakan Soylu, bölgede 7 bin kişilik bir grubun hasar tespit çalışması yaptığını belirtti. Yapılan ilk tespitlere göre Kahramanmaraş’ın dörtte birinin ya yıkıldığını, ağır hasar gördüğünü ya da derhal yıkım kapsamında olduğunu belirten Bakan Soylu, Hatay’da durumun daha ağır olduğunu ve sayının burada yüzde 50’nin üzerinde olduğunu söyledi.

Bölgede herhangi bir salgın hastalık ya da enfeksiyon yayılımının bulunmadığını belirten Bakan Soylu, yargı kapsamında koordineli süreçler olmadan enkazın kaldırılmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 10 bin TL’lik yardım ödemelerinin başladığını belirten Bakan Soylu, bugüne kadar 335 bin 956 aileye 10 bin TL gönderildiğini bildirdi.

Yazar: Necdet Erginsoy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu