Yaşam

Atatürk Filmi İlk Üç Gününde Gişe Rekoru Kırdı: Yılın En İyi Açılış Yerli Dram Filmi Oldu

Aras Bulut İynemli’nin başrolde olduğu Atatürk , başlangıçta Disney+’ta bir dizi olarak yayınlanacaktı. Ancak platformun diziyi yaz aylarında yayınlamayacağını açıklaması Türkiye genelinde tartışma yarattı. Bunun üzerine Atatürk’ün hem televizyonda hem de sinemalarda iki filmde vizyona gireceği açıklandı.

İlk film 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX’ta izleyicisiyle buluştu. 3 Kasım’da sinemalarda gösterime girdi. Bugün yapılan bir açıklama, yapımın sinemalarda büyük bir başarıya imza attığını ortaya koydu.

Atatürk sineması üç günde 269 binden fazla izlenerek gişe rekoru kırdı

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı, senaryosunu Necati Şahin’in yazdığı, Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandırdığı film, ilk üç gününde gösterime girdi. 269 ​​bin 113 kişi Tarafından izlendi. Sinemanın resmi X hesabından yapılan açıklamada bu rakamın 2023 yılı gişe rekoru olduğu belirtildi. 2023’ün en iyi açılış yerli drama filmiolmuş.

Büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ün hayatını ve milli mücadelenin cumhurbaşkanı olma yolundaki adımları konu alan film, halen sinemalarda. İkinci sinema ise 5 Ocak 2024 tarihinde yayınlanacaktır. Ayrıca vatandaşlar her iki filmi de 2024 yazında FOX ekranlarında izleme imkanına sahip olacak.

Atatürk sinema fragmanı

sabanozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu